Osmanthus absoluut 30% 3ml

12,64 €
Maksudega

Osmanthus fragrans Lour. Lilleabsoluutide creme de la creme (lisaks samas kategoorias veel champaca, tuberoosi ja leetpõõsa absoluut ja laiemalt võttes jasmiini, roosi ja mimoosi absoluut).

Sametise, kuid samas tugeva lõhnaga, puuviljase (mesi, aprikoos, mirabel ploomid) ja nahkse alatooniga, kergelt vürtsine, mitmetahuline. Väga omapärane. Inimesed jagunevad: need, kellele see väga meeldib (enamus) ja need kellele see ei meeldi. Sisuliselt lisada veidi etanooli ja ongi naturaalne hinnaline parfüüm valmis kasutamiseks - täiuslik lõhnakompositsiooni tasakaal alates tipunootidest kuni pikalt kestvate luksuslike baasnootideni välja.

Osmanthuse absoluut on nii kallis, et 100-eurosed disainerparfüümid seda enamjaolt oma koostises naturaalsel kujul ei kasuta, vaid seda imiteeritakse. Kui tegu on 300 eurose või kallima parfüümiga, siis sisaldab see mõni kord ka ehedat osmanthuse absoluuti (juhul kui üks nootidest näeb ette osmanthuse lõhna). Kuid ka sel juhul moodustab naturaalne osmanthuse absoluut parfüümikontsentraadist max 1% (ja kui tavaline EDT on 10% kontsentraati etanoolis, siis EDT-s on absoluuti 0,1%). Hermès Osmanthe Yunnan on üks parimaid näiteid osmanthus soliflore parfüümidest. 75ml pudel maksab 315 Eurot. Isegi taolise hinnataseme juures kasutatakse seal kontsentraadis osmanthuse absoluuti 0,65%. Ülejäänud lõhnaained imiteerivad osmanthuse lõhna, kuigi samas teevad seda hästi. Osmanthus on peateemaks ka näiteks järgmistes parfüümides: The Different Company Osmanthus, Oriminde Jayne Osmanthus ja Keiko Mecheri Fleurs d'Osmanthus. Osmanthus märngib peamist viiulit lisaks teistele lilledele näiteks: Gucci Flora, Badgley Mishka, Shiseido Datura Noir.

Ühe milliliitri osmanthuse absoluudi valmistamiseks kulub 3 kilo osmanthuse õisi. Turul pakutakse mitmeid nn Osmanthus Absolute tooteid, mis on võltsid. Näiteks mitmed India veebilehed pakuvad absoluuti kilohinnaga 200-300 USD, mis ei ole reaalne hind, isegi arvestades India suhteliselt odavat tööjõudu (sellise hinnaga ostaksid suured lõhnamajad autentse absoluudi kohe kõik ära ja sõlmiks tootjatega 10-aastase eellepingu lisaks). Ka üks suurbritannia firma pakub osmanthus absoluuti hinnaga 5ml GBP 35.-, mis ei ole samuti reaalne, vaid pigem on tegu lahjendusega vms (eriti kui arvestada, et sama firma pakub Rosa Centifolia absoluuti 5ml, hinnaga GBP 9.-; hind on kordades alla hulgihinna).

Osmanthus absoluut on väidetavalt mikroobidevastane, rõgalahtistav, toksiinidest vabastav, aga ka söögiisu tõstev. Enamusele inimestest mõjub see aroomiteraapiliselt rahustava ja kosutavana.

Käesolev toode on tõenäoliselt vastavale jaekogusele parima hinnaga Euroopas ja ehk ka maailmas (kui rääkida ehtsatest absoluutidest).

Kuna toode on kallis, siis saab seda "pikendada" Osmanthus absoluudi rekonstruktsiooniga, mis on absoluudile lõhna poolest väga sarnane. Saate ka võrrelda, kui lähedale jõuab maailma tipptooja oma rekonstrukstiooniga vs naturaalne absoluut.

30% osmanthus absoluut naturaalses viljapiirituses. 30% etanoolis - saab doseerida säästlikumalt, st jätkub kauemaks; seejuures naturaalne viljapiiritus ei ohusta väikeses koguses organismi.

Hindamiseks on mõistlik teha lahjendus 3-15% baasõlis või etanoolis.