Rosa Damascena absoluut, 30% 3ml

10,98 €
Maksudega

Naturaalne roosi absoluut, see kord parima kvaliteediga Bulgaariast, Rosa Damascena. Hind on märksa kallim kui Türgi, Egiptuse või India roosi absoluudil, kuid Bulgaariast pärinev on lisaks Prantsuse absoluudile paremate omadustega. IFF-i kvaliteet. Viimasel ajal läksid roosi, aga ka jasmiini absoluudi hinnad kallimaks (sisendhindade tõttu). Kui keegi müüb Bulgaaria roosi absoluuti vastavas väikekoguses odavamalt, siis ei pruugi tegu olla eheda naturaalse absoluudiga, vaid kunstliku koopiaga või lahjendusega.

Aroomiteraapias kasutatakse roosi depressiooni, kurbuse, viha ja hirmu korral. Roosi õli ja absoluuti kasutatakse ka katkiste kapillaaride, kuiva naha, ekseemi, südamepekslemise, halva vereringe, astma, köha, iivelduse, unetuse, külmetuse, peavalu, närvipinge ja menstruatsiooni korral.

Roos ja jasmiin on kaks kõige hinnatumat lõhnakomponenti naiste tualettvetes aastasadu.

Ühe kilo roosi absoluudi valmistamiseks kulub üle tuhande kilo roosi kroonlehti.

Arctander kirjutab oma raamatus:

"Rose absloute is used so extensivly in high-class perfumes that it is hardly possible to define its field of application. Apart from stricly rosy florals, it forms important parts of the conventional rose-jasmin complex. It is used in cassie modifications, carnation bases, chypres, oriental bases, modern fantasy bouquets, etc. Its unusual radiation compensates for its high cost."