Bergamotiõli 10ml Citrus bergamia

4,97 €
Maksudega

On hea antiseptilise omadusega värskendav, tusatuju, stressi ja depresiooni peletav õli. Tavaliselt toodetakse külmpressmeetodil vilja koorest. Terpeenitu või puhastatud õli destilleerimismeetodil. Õli on tavaliselt kollakasrohelise värvusega, balsamjas-tsitruselise lõhnaline. Seguneb hästi näiteks lavendli-, neroli-, küpressi-, geraaniumi-, sidruni-, kadakaõliga. Koostises on teadaolevalt üle 300 komponendi, neist enam linalüülatsetaati 30-60%. Aga ka linalooli, muid alkohole, seskviterpeene ja ka bergapteeni ca 0,30-0,39%. Toime: analgeetikum, antihelmintikum, spasmolüütikum, antitoksiline, karminatiivum, digestiiv, diureetikum, desodeeriv. Suurepärane naha ning peanaha hooldamisel, aitab psoriaasi, akne, veenihaavandite puhul. Ekseemide, külmavillide, vistrike ja kriimustuste määrimiseks võib kasutada puhast õli. Omab desodoreerivaid omadusi. Hea suuloputusvahend (kuni 4 tilka poole klaasi vee kohta). Laialdaselt kasutuses fiksatiivi ja lõhnakomponendina parfürmeerias, kosmeetikas, seebi valmistamisel, toiduainetetööstuses. mõnikord kasutatakse bergamotiõli neroliõli asendajana. Õli ei ole soovitav kasutada enne päevitamist. Fototoksiline! Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist, solaariumi. (Lisainfo: võib sisaldada furaani C4H4O, mis võimendab UV kiirgust.)

Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta. Doseerimine Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Lapsed vanuses kuni 18 kuud: Pigem eeterlikke õlisid mitte kasutada. Juhul kui, siis:
Massaazh: 1 tilk eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: 1 tilk eeterlikku õli lahjendatuna 5ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis. REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.