Kardemoniõli 10ml ELETTARIA CARDAMOMUM

6,77 €
Maksudega

Toniseeriv, sensuaalne, vitaalsust tugevdav, afrodisiaalsete segude komponent.
Seede-, immunosüsteemi stimulant. Kasutatakse ka anoreksia, halitoosise, kõhuvalu, kõhupuhitus, seedehäired jm leevendamisel ja närvipinge alandamiseks. Fungitsiid, antiseptik. Kardemoni maitsetaimena on kasutatud juba ammustest aegdest eelkõige Indias, Euroopas Ladina Ammerikas ning Kesk Aasias. Üle 3000 aasta on inimesed ära kasutanud tema raviomadusi mitmesuguste kopsuhaiguste, seedesüsteemihädade ravimisel ja palaviku alandajana eelkõige Hiinas ja Indias. Hippocrates on soovitanud kardemoni kasutamist ishiase, köha, spasmide, närvihaiguste jt tervisehädade leevendamisel.
Õli on toodetud destilleerimismeetodil taime kuivatatud seemnetest. Õli on värvusetu või kahvatukollane. Vürtsikasmagusa aroomiga. Seguneb hästi roosi, viiruki, apelsini, bergamoti, kaneeli, nelgi, köömne, ylang ylangi, seedri, neroli jm õlidega. Keskmise lenduvusastmega. Sisaldab peamiselt terpinüülatsetaati ja tsineooli (kumbagi võib esineda kuni 50%) aga ka limoneeni, sabineeni, linalooli linalüülatsetaati jm.
Nahahooldussegude komponent . Kasutatakse toidu maitsestamisel, farmaatsiatööstuses ravimite koponendina, parfürmeerias idamaist tüüpi toodete valmistamisel, aga ka seebi retseptides.
Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.
Doseerimine
Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest.
Lapsed vanuses kuni 18 kuud: Pigem eeterlikke õlisid mitte kasutada. Juhul kui, siis:
Massaazh: 1 tilk eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: 1 tilk eeterlikku õli lahjendatuna 5ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas
Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas
Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi.
Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet.
Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlat suletud pudelis.
REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale.
Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud.
Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel.
REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.