Aedliivatee 5ml Thymus vulgaris

3,94 €
Maksudega

Üks tugevemaid looduslikke antiseptikuid.
Esimene destillatsioon punaka, pruunja või oranzhi värvusega. (Rektifitseerimise tulemusel on saaduseks nn valge aedliivateeõli., mis on värvitu või kahvatukollane.) Õli peamine koostisaine tümool ja karvakrool ca 60%. Sõltuvalt klimaatilistest tingimustest esineb aedliivateeõlil erinevaid kemotüüpe. Seguneb paremini bergamoti, sidruni, rosmariini, lavendli, majoraani, männi jm eeterlike õlidega. Väidetavalt: leevendab külmetushaigusi, lihase-, liigesevalusid. Stimuleerib seedimist. Sobib bronhiidi, sinuiidi, kusepõiepõletiku, psoriaasi, leemendava ekseemi. Kasutatakse ka närvilisuse, depressiooni vähendamiseks. Aeglustab juuste väljalangemist. Õhuvärskendaja umbsetes ruumides.
Kasutada tugevalt lahjendatuna. Nahahooldamisel mahendab väiksemaid vigastusi, nahapõletikke, aknet. Kompress, inhalatsioon, nahahooldusõlide koostises. Kasutatakse ka kosmeetikatoodete, seebi valmistamisel. Samuti toiduainetetööstuses.
Ei ole soovitav kasutada kõrge vererõhu puhul, kuna sisaldab toksilisi fenoole ja vältida kasutamist raseduse ajal. Võib kahjustada limaskesta, ärritada nahka.


Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.

Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.

Doseerimine

Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas.  REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.