Viiruk India 5ml BOSWELLIA SERRATA

4,17 €
Maksudega

Toodetud destilleerimismeetodil. Õli on värvitu, kahvatukollane. Aroomilt balmsjas, sarnane tavalisele viirukile, kuid vast veidi erksam. Seguneb hästi sandli-, männi-,  geraaniumi-, lavendli-, neroli, apelsini-, bergamoti-, basiiliku-, kaneeli- ja muude õlidega. Koostises peamiselt bosvellhape, pentatsüklilised triterpeenhapped. Mõju vaimule: rahustab, aitab lõdvestuda, vähendab stressi. Kasutatakse sageli mediteerimisel. Antiseptilise toime tõttu leevendab väidetavalt hingamisteede katarri, ergutab vereringet, toimib röga lahtistajana, tugevdab närve. India traditsioonilises meditsiinis kasutatud artriidi ja liigestevaevuse puhul, aga ka bronhiaalastma ning mitmesuguste põletike leevendamiseks.

Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.

Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.

Doseerimine

Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas.  REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.