Nelgiõli (pung) 10ml EUGENIA CAROPHYLLATA

4,81 €
Maksudega

Sobib koduseks ja aroomiteraapias kasutamiseks enam kui nelk leht madalama eugenooli sisalduse pärast. Antiseptiliste omadustega. Valuvaigistav, leevandab hambavalu. Määrida lahjendamata õliga hammast. Vältida õli sattumist limaskestale. Toniseerib seedesüsteemi, vähendab valusid kõhupiirkonnas. Tootmiseks kasutatakse destillatsioonimeetodit. Nelk pung on värvuselt kahvatukollane. Seguneb hästi roosi, lavendli, salvei, bergamoti, ylang ylangi jt õlidega. Sisaldab 60-90% ulatuses eugenooli, aga ka eugenoolatsetaati, karofülleeni jt. Määrida nelgiõli sisaldava massaazhõliga kõhupiirkonda. Külmetushaiguste leevendamiseks võib hingata õliaure või võtta ravivanni. Kasutatakse tihti suuhügieeni toodete komponendina, aga ka seebi, kosmeetikatoodete, parfüümide koostises. Laialdaselt kasutatakse nelgiõli toiduainetetööstuses. On nahka ärritava toimega õli. Soovitatav lahjendusaste ca 1%. Ei ole soovitav kasutada raseduse ajal.

Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.

Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.

Doseerimine

Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas.  REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.