Kibuvitsamarjaõli 50ml Rosa canina

8,03 €
Maksudega

Keemilise koostise poolest unikaalne nahaõli on toodetud külmpressmeetodil kibuvitsamarja seemnetest. Sisaldab vabu radikaale siduvat  antioksüdanti lükopeeni, beetakaroteeni, retinooli ning asendamatuid küllastamata rasvhappeid. Kõrge linool- ja linoleenhappe sisaldus, tüüpkoostises vastavalt 40-45% ja 30-35%. Oleiinhappe sisaldus ca 14%.
Ideaalne kehaõli probleemse naha hoolduseks. Hea imenduvus.  Pidurdab naha vananemist. Leevendab mitmesuguseid nahavaegusi (dermatiit, akne, ekseemid), päikesepõletust, suurepärane niisutaja.
Sobib igale nahale. Vääristab nahaõlide segusid, lisada ca 10%.

Linool taastab ja säilitab naha niiskusetaset, on oluline juuste ning naha tervisliku seisundi säilitamisel. Ka haavade paranemise kiirus sõltub linooli sisaldusest nahas. Väldib nahalõhede tekkimist, kaitstes niiviisi kahjulike mikroorganismide isenemisvõimalusi nende kaudu. Linooli puudus toob kaasa naha lõhenemise ja kuivamise, mille tõttu aeglustub haavade paranemine. Väidetavalt leveendab aknet, nahapõletikku.

Linoleeni puudumine kuivatab nahka, muudab küüned hapraks ja põhjustab naha sügelemist.
On tugeva põletikuvastase toimega, leevendab naha ärritusnähtusid, ekseeme, dermatiiti, psoriaasinähte ja parandab naha haiglast väljanägemist. Vähendab transepidermaalset veekadu, eriti vananeva naha puhul. Väidetavalt leevendab aknet.


Oleiin aitab säilitada naha niiskusesisaldust, muudab naha pehmeks ja elastseks. Osaleb naharakkude uuenemise protsessis, omab põletikuvastast toimet. Kuna oleiinhape on omane naha seebumile, siis imendub ta hästi ja lihtsustab ka muude ainete absorbeerumist. Retinooli puudus põhjustab naha kuivust, kahvatust. Omab tähtsat funktsioon eelkõige naha, limaskestade ja silma ülesehitus- ning allhoiuprotsessis. On oluline normaalse juurdekasvu, taastootmise ja optimaalse immuunsussüsteemi jaoks. Leevendab naha päikesekahjustusi. Toimet parandavad küllastumata rasvhapped.

Lükopeen kuulub karotinoidide hulka, on looduslik pigment, mis ühtlasi toimib kehas antioksüdandina. Lükopeen tugevdab immuunsüsteemi ja vähendab erinevate haiguste nagu südame- ja veresoonkonna haiguste, luuhõrenemise, teatud vähivormide ja diabeedi ohtu. Nahale väga kasulik karotinoid. Naha kaitsmise seisukohalt on isegi parem, kui lükopeeni välispidiselt kas kreemide, seerumite või muude nahatoodete abil nahale määritakse. Lükopeenirikkad toidud on küll kasulikud, aga süües jaotub lükopeen igale poole üle keha laiali.