Seedriõli Virginia 10ml Juniperus virginiana

4,65 €
Maksudega

Toodetakse destilleerimismeetodil. Värvus: kahavatukollane kuni oranhzikas kollane. Seguneb hästi bergamoti, sandli, kadaka, küpressi, vetiveeria, patshuli, rosmariini, salvei, benzoe jt õlidega. Tugev, maguspuitjas balsamjas aroom. Sisaldab peamiselt cedrooli ja cedreeni (kuni 80%). Kasutada lahjendatuna alusõlis, nahahooldusõlide/salvide koostises. Kasutatakse lõhnakomponendina ning fiksatiivina kosmeetika- ja parfürmeeriatoodete, seebi valmistamisel, saunas. Väidetavalt mahendab lihase/liigesevalusid, külmetusnähtusi, stressiga seonduvaid hädasid. Väidetavalt on õlil putukaid tõrjuvad omadused. Soovitav on õli mitte kasutada raseduse ajal, kõrge vererõhu ja südameprobleemide korra. Võib põhjustada allergiat.


Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.

Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.

Doseerimine

Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas.  REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.