Valdav osa lõhnaaineid lahustub teistes lõhnaainetes (sh eeterlikes õlides). Enamjaolt ka lõhnaained, mis on puhtal kujul kristallilises olekus. Samuti lahustub valdav osa lõhnainetest etanoolis (kangusega vähemalt 90% etanool). Suur osa lõhnaaineid lahutub kehvasti vees, samuti kehvasti näiteks 80%-ses viinas (lahustub kehvasti või jääb segu sogane).

Eestis on etanooli saamisega mõnevõrra probleeme. Väikeses koguses on vast kõige lihtsam kui arst kirjutab retsepti, misjärel saab etanooli osta apteegist. Suuremas koguses ostuks saab pöörduda mõne alkoholi tootva ettevõtte poole (eeldab, et ostjaks on ettevõte). Lõhnasegude puhul saab kasutada idee poolest ka denatureeritud alkoholi, kuid sellel võib olla sõltuvalt tootjast oma lõhn (mis küll kaob enamasti umbes minuti jooksul).

Teatud üksikutel juhtudel tuleb ette piir, kust lõhnaaine edasi ei lahustu. Näiteks lahustub Ambra 1 kuni 10% teistes lõhnaainetes, sh eeterlikes õlides ja etanoolis.

Osa lõhnaaineid lahustub baasõlis paremini, teised halvemini.

Katsetamiseks-mängimiseks on mõistlik teha lõhnaainete lahused, eriti lõhnaainete puhul, mis on väga tugeva lõhnaga. 100%-lisi lõhnaaineid kasutavad profiparfümeerid, kes teavad täpselt, mida nad teevad.

Valdav osa lõhnaaineid (sh eeterlikke õlisid) säilib oluliselt paremini kui neid hoida lahusena etanoolis ja/või jahedas kohas.