Nullhinnaga toode on hetkel otsas.
Tavakosmeetika nahakahjustused

Püsivat nahakahjustust kosmeetika üldjuhul ei tekita

Paraku võivad kreemid, losioonid põhjustada naha liigkuivust, -rasvasust, mõnikord ka nahapõletikkue.dermatiiti, raskematel juhtudel allergilist dermatiiti või kroonilist ekseemi. Naha liigkuivuse või liigrasvasuse põhjuseks võib olla ebaõige kosmeetikavahendite valik. Näiteks rasuse, suurepoorilise naha hooldamiseks kasutatavad rasvarikkad kreemid ja rasked õlid võivad veelgi suurendada pooride laienemist, ummistumist ja sarvkihi tursumist. Kuiva õrna naha pidev mõjustamine poore ahendavate vahenditega muudab selle veelgi kuivemaks ja peenekortsuliseks. Loetletud vead kaovad, kui hakata kasutama naha tüübile sobivaid tooteid.

Esmaseks tunnuseks kosmeetikatoote põhjustatud häirest on põletikuliste laikude tekkimine, turse, naha sügelemine. Iga väiksem kõrvalekaldumine õigest hooldamisest halvendab naha seisundit veelgi. Kui määrida põletikulisi ketendavate äärtega laike õlide või toitekreemidega, muutub ärritus veelgi tugevamaks, punetus intensiivsemaks. Niisugust naha seisundit nimetatakse nahapõletikuks. Inimesed peavad taolist ilmingut ka allergianähuks, mis pole eelmainitud haigusliku seisundi korrektne nimetus. 

Eespool kirjeldatud nahapõletiku tunnused ei pea alati olema allergilise nahapõletiku tunnuseks. Õige diagnoosi paneb arst. Nahapõletikku võivad tekitada keemilised, mehaanilised või füüsikalised tegurid. Peale selle võivad nii allergilist nahapõletikku kui ka dermatiiti esile kutsuda toiduained, taimed, mikroobid jne. 

Naha põletikku ehk dermatiiti, mis tekib vahetult ärritajaga kokkupuutekohal, nimetatakse kontaktdermatiidiks. Dermatiiti põhjustanud tegureid nimetatakse tavalisteks ärritajateks. Näiteks võib esmakordselt kasutatud kreem põhjustada naha punetust, turset, kihelemist. Ärritusnähud ei levi teistele, haiguskoldest eemalolevatele nahapindadele. Vaegus kaob pärast nahka kahjustava teguri kõrvaldmist. 

Allergiline dermatiit on nahapõletik, mille puhul organismi tundlikkus teatud aine suhtes on suurenenud. Aineid, mis kutsuvad organismis sellise reaktsiooni esile, nimetatakse allergeenideks. Sageli ei tule inimene selle peale, et haiguse võis tekitada juba aastaid kasutatud ning äraproovitud kreem. Jätkates kreemi tarvitamist, kutsub see esile uue reaktsiooni. Ka pärast kahjustava teguri kõrvaldamist ei pruugi ärritusnähud kaduda kohe. Nii kontakt- kui ka allergilist dermatiiti võivad põhjustada kõik kosmeetikavahendid. 

Naha ülitundlikkus oleneb organismi üldseisundist ja reageerimisest kahjustavale tegurile. Kõrgenenud tundlikkus iseloomustab klimakteeriumi perioodi ja rasedust ning kaasneb närvisüsteemi ja ainevahetuse häiretega. Keemilistest allergeenidest on esikohal seebid, kreemid, kõik dekoratiivkosmeetika vahendid, lõhnaõlid, kölniveed, antiperspirandid, deodorandid jne.. Sageli lisatakse kosmeetikale taimseid ja loomseid hormoone. Oletatakse, et hormoonide toimel vananeva naha koepingus ja elastsus paraneb. Samal ajal võivad taolised manused hoopis organismi tundlikust tõsta. Kui vahelduseks kasutatakse neutraalseid kreeme, s. t. selliseid, mis ei sisalda biostimulaatoreid, naha seisund halveneb. Tekib nn. suletud ring, millest vabanetakse alles siis, kui nahale antakse nii kauaks rahu, kuni selle normaalsed funktsioonid jälle taastuvad. 

Arstid arvavad, et hormoonide lisamine kosmeetikavahendeisse ei anna vananeva naha noorendamiseks eriti suurt efekti. Terve organism toodab ise oma tegevuse tarbeks vajalikul määral hormoone. Kui hormonaalne bilanss ei ole tasakaalus, tuleb abi otsida arstilt, sel puhul ei aita ükski hormoone sisaldav iluravivahend. Nahahaiguste arstid kasutavad hormoonpreparaate vaid haige naha raviks. 

Peale hormoonide lisatakse kosmeetikatoodetele sageli vitamiine. Spetsialistide seas on lahkarvamusi selles, kas nahk on suuteline välispidiselt küllaldaselt vitamiine omastama. Palju on vaieldud nahavitamiini, A-vitamiini üle. Kahtluse all on küsimus, kas A-provitamiin, mille organism alles muudab A-vitamiiniks, omab välispidiselt sellist toimet, mida temalt loodetakse. Erialases kirjanduses on kirjeldatud juhtumeid, kus A-vitamiin on põhjustanud allergilisi reaktsioone. Naha tundlikkuse suurenemist võivad põhjustada ka muud vitamiinid. Kosmeetikafirmad toodavad suurel arvul iluravivahendeid, mis olevat valmistatud nn. looduslikest materjalidest. Looduslikes materjalides olevate toimeainete säilitamiseks lisatakse kosmeetikatootele konservante. Konservandid on nahale kahjutud ainult sel juhul, kui neid on tootele lisatud väga vähesel hulgal. Kuid minimaalne kogus, mis dermatoloogide arvates ei kahjusta veel nahka, on ebapiisav toote pikaajaliseks säilitamiseks. Ja nii võib säilivuseks vajalik kogus konservanti esile kutsuda nahapõletiku, halvemal juhul allergilise dermatiidi. Peale selle on vaieldamatult selge, et iluravivahendid, mis sisaldavad taimseid tooteid konserveeritud kujul, ei ole kaugeltki samasuguse väärtusega kui otse loodusest võetud materjal. Harvad ei ole juhused, mil parfümeeriatööstus kasutab toodete välimuse ja lõhna parandamiseks mitmesuguseid sünteetilisi lõhna- ja värvaineid, millel pole loodusega kõige vähematki pistmist. Looduslähedaseks tehakse kosmeetikavahendid sünteetilise kase-, kummeli-, maasika-, heina- ja sidrunilõhnaga. Kõige rohkem kasutatakse sidrunilõhna, seda omavad kõikvõimalikud tooted alates shampoonist ja lõpetades jalgade kreemiga. 

Allergia ja allergiliste haiguste kohta ei ole teadus veel oma lõplikku sõna öelnud.ja uuringud kestavad, seetõttu ei saa ka uskuda paljutõotavat reklaami, et mingit kosmeetikavahendit taluvad tuhanded tarbijad ühteviisi. Allergeene on palju, mõni neist põhjustab allergilisi haigusi ainult mõningatel isikutel, teine paljudel. 

Alljärgnev on üks mitmetest aineloeteludest, mille esinemine toote etiketil peaks kasutaja ettevaatlikuks tegema 

Bronopol (2-bromo-2nitropropaan-1,3diool)
Sünteetiline päritolu. Kasut konservandi ja lahustina. Väidetavalt põhjustab allergiat ja kontaktset dermatiiti. Moodustab nitrosoamiine kombinatsioonis trietanoolamiiniga. 

Booraks (Naatrium boraat)
Mineraalne päritolu. Emulgaator, paksendi. Väidetavalt muudab sage kasutamine naha kuivaks ja rabedaks. Hea imenduvus. Võib põhjustada vähki. Nahka ärritav toime. 

BHT (butüülhüdroksütolueen)
Sünteetiline päritolu. Antioksüdant. Väidetavalt kantserogeenne. 

Kollageen
Loomset päritolu. Nahka toniseeriv, niisutav. Kasut kortsuvastaste kreemide komponendina. Väidetavalt kasutu, kuid ei ole mürgine. 

Zhelatiin
Loomset päritolu. Paksendi, kerged niisutavad omadused. Väidetavalt võib sisaldada prioone (viirusest väiksem, valgust koosnev nakkushaiguse tekitaja). 

Isopropüül müristaat
Osaliselt sünteetilist päritolu. Taimse rasvvõli asendaja. Muudab naha pehmeks jätmata õlile iseloomulikku kelmet nahale. Ei rääsu. Reageerib väidetavalt trietanoolamiiniga moodustades tervisele kahjulikke ühendeid. 

Kathon CG (koosneb kahest komponendist ingl k. 5-Chloro-2-methyl-2H-isothiazol-3-one ja 2-Methyl-2H-isothiazol-3-one)
Sünteetilist päritolu. Laialt levinud säilitusaine kosmeetika-, kodukeemiatoodetes, antifriisi komponent. Puidu säilitusaine. Väidetavalt üks enamlevinud allergeene kosmeetikatoodete koostises. Põhjustab naha punetust, ville, sügelust, lööbeid, naha koorumist, paistetust. 

Parabeenid (etüül-, metüül-, propüül-, butüül-, parabeen, 2-fenoksüetanool)
Sünteetilist päritolu. Säilitusaine kosmeetikatoodetes, toiduainetes. Laialdaselt kasutusel viimase 60 aasta jooksul. Väidetavalt põhjustab allergiat. Butüül- ja propüülparabeen on kergelt östrogeense toimega (östrogeen – naissuguhormoon), soovitav vältida raseduse ajal. Viimaste uurimuste põhjal kahtlus, et põhjustab rinnavähki, vähendab testosterooni taset organismis. 

Naftasaadused. Mineraalsed õlid, vahad
Emulgaatod, lahustid. Peamiselt parafiin, vaseliin. Moodustavad kile, mis takistab nahka ainete imendumist ja jääkainete eraldumist. Ummistavad poore, ainevahetus takistatud, nahka kuivatav. Väidetavalt võivad koostisesse kuuluvad polütsüklilised aromaatsed süsivesinikud põhjustada vähkkasvajaid. 

Kaaliumsorbaat E202
Sünteetiline või taimne päritolu. Säilitusaine. Kasutatakse nahahooldustoodetes seente, hallituse ja teatud bakteriliikide tõrjeks. Toimib happelises keskonnas (pH 5 või madalam). Ärritab nahka, põhjustab naha punetust. 

TEA. Trietanoolamiin.
Sünteetilist päritolu. Emulgaator. Kasutatakse kreemides, losioonides. Tugev nahka, silmi, limaskesti ärritav toime. Hea imenduvuse tõttu võib väidetavalt põhjustada maksakahjustusi. Reageerides nitraatidega moodustuvad vähki tekitavad nitrosamiinid. 

Internetist pärit täiendav kahjulike ainte loetelu ing. k.

Tervisele kahjulikud ained (tekitavad vähki):
Benzethonium Chloride
Bromochlorophene
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (Bronopol)
5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane (Bronidox)
Chlorhexidine Digluconate
Dibromohexamidine Isethionate
Dichlorobenzyl Alcohol
Formaldehyde
Glyoxal
Iodopropynyl Butylcarbamate
Laurylpyridinium Chloride
Methylchloroisothiazolinone
Methyldibromo Glutaronitrile
Phenyl Mercuric Acetate
Phenyl Mercuric Borate
p-Phenylenediamine 
Toluene 
Toluene-2,5-Diamine
Trichloro Ethane
Xylene

Ained, mis ärritavad nahka ja tihti põhjustavad allergiat (kehtib range tubatud %-määr):
Almond Oil PEG-6 Esters
Aluminum Chloride
Aluminum Chlorohydrate
Aluminum Chlorohydrex
Aluminum Chlorohydrex PG
Aluminum Sesquichlorohydrate
Aluminum ZirconiumTrichloroydrex GLY
4-Amino-2-Hydroxytoluene
Ammonium Laureth Sulfate
Apricot Kernel Oil PEG-6 Esters
Avocado Oil PEG-11 Esters
Beheneth-5, -10, -20, -25 (alcool de Ben)
Benzalkonium Chloride
Benzophenone-1, -3, -4, -9
Butoxydiglycol
Butoxyethanol
C10-11 Isoparaffinum liquidum
C12-20 Acid PEG-8 Ester
C9-11 Pareth 8
Ceteareth, -12, -15, -20, -25
Ceteth-1, -20
Cetylpyridinium Chloride
Chlorhexedine Dihydrochloride
Chloracetamide
Chlorbutanol
Chlorophene
Chloroxylenol
Chlorophenesin
Choleth-10, -20, -24Climbazol
Cocamide DEA
Cocamidopropylamine Oxyde
Coceth-8/-10
DEA PG propul PEG/PPG 18/21 dimethicone
2,4-Diaminophenol
2,4-Diaminophenoxyethanol
Diazolidinyl urea
Dibutyl Phtalate
Diethanolamine Bisulfate
Diethyl Phtalate
Dihydrogenated Tallowamidoethyl
Hydroxyethylmonium Methosulfate
Dimethylamine
Dipalmitoylethyldimonium Chloride
Disodium EDTA
DMDM Hydantoin
EDTA (Ethylene-Diamio-Tetra-Acetate)
Ethoxydiglycol
Etidronic Acid
Glutaral
Glycereth (kõik kombinatsioonid)
Hexamidine Diisethionate
Hexetidine
Hydroxypropyl BIS (N-Hydroxyethyl- -P-Phenylendiamine) HCI
Imidazolidynyl urea
Isododecane
Isohexadecane (paraffine)
Laneth-10, 5 (või teised arvud)
Lauramide DEA
Laurdimonium hydroxypropyl
hydrolyzed wheat protein
Lauryl Methyl Gluceth-10
Hydroxypropyldimonium Chloride
Linoleamide DEA
Magnesium Oleth Sulphate
MDM Hydantoin
Methyl Gluceth-10 et -20
Methylisothiazolinone
2-Methylresorcinol
Myreth-4, -3 Myristate
1-, 2-Naphtol
Nonoxynol-2, -4, -10, -12 Iodine
Nordihydroguaiaretic Acid
Oleth-4, -3 Phosphate
PEG
PEI-7
Pentasodium (kõik variandid)
Phenol
Phenoxyethanol
Phenyl Methyl Pyrazolone
Poloxamer (kõik kombinatsioonid)
Polyglyceryl-2-PEG-4 Stearate
Polyquaternium (kõik variandid)
Polysorbate (kõik variandid)
Potassium Troclosene
PPG
Quaternium (kõik variandid)
Quinine
Resorcinol
Selenium Sulfide
Sodium Diethylenetriamine
Pentamethylene Phosphonate
Sodium Lauryl Sulfate
Sodium Myreth Sulfate
Soy Amide DEA
Stearamide MEA, -Stearate
Steareth (kõik variandid)
Steramidopropyl Dimethylamine
TEA-Dodecylbenzenesulfonate
TEA-EDTA
2-4-5-6-Tetraaminopyramidine
Tetrahydroxypropylethylenediamine
Tetrasodium EDTA
Tetrasodium Etidronate
Triceteareth-4 Phosphate
Triclosan
Tridecyl Trimelliate
Trideceth-12 etc.
Triethanolamine
Trilaureth-4 Phosphate
Trisodium EDTA
Zinc Borate
Zinc Chloride
Zinc Sulfate

Allergiat võivad tekitada ka järgmised ained (samuti on olemas teatud %, mida ei tohi ületada):
Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer
Acetanilid
Ammonium Lauryl Sulfate
Ammonium Xylenesulfonate
Babassuamide DEA
Behentrimonium Chloride
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Butylparaben
C9-19 Fluroalcohol Phosphates
Cetrimonium Chloride
Cetylamine Hydrofluoride
CI 1006, 10020, 10316, 12085, 14700, 15510, 15800, 15850, 15880, 15985, 16035, 17200, 19140, 20170, 26100
Cinnamal
Cocotrimonium Chloride
Distearyldimonium Chloride
Ditallowdimonium Chloride
Dodecane
Ethylparaben
Hexadimethrine Chloride
4-Hydroxybenzoic Acid
Hydroxylamine HCI
Isobutylparaben
Isopropylparaben 
Laureth-2, -3, -4… (kõik numbrid)
Methylparaben
Oak moos
Paraben
Perfluoropolymethylisopropyl Ether
Phenoxyisopropanol
Phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate
Phenylparaben
Phosphoric Acid
Propylparaben
PTFE
Sodium Methylparaben
Strontium Sulfate
TEA-Carbomer
TEA-Lauryl Sulfate
TEA-Stearate
TEA-Tallate
Tetrasodium Pyrophosphate
Trimethylsiloxysilicate

Silikonid:
-methicone
-dimethicone
-dimethicone copolyol
-cyclomethicone
-phenyl trimethicone
-cyclohexasiloxane
-cyclopentasiloxane
-simethicone
-methylsilanol mannuronate
-polydimethylsiloxane
Ning kõik variatsioonid.

Järgmised ained aeglaselt eritavad formaldehüüdi:
5-bromo-5-nitro-1,3-dioxane. 
-2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol. 
-methenamine. 
-Quaternium-15. 
-DMDM hydantoin. 
-sodium hydroximethyl glycinate. 
-benzylhemiformal.
-imidazolidinyl urea. 
-diazolidinyl urea.

tagasi

Syitä ostaa yleisiä lääkkeitä online-apteekissa

Kaikki haluavat tehdä ostoksia joutumatta ulos sohvan sohvalta. Joten tekniikka on tuonut hienon tavan tehdä ostoksia ilman astumista ulos, online-apteekki. Voit käyttää verkkolääketuetteja saadaksesi tilauksesi kotiovellesi. Mitä syitä voit odottaa ostavan geneerisiä lääkkeitä online-apteekissa? Seuraavassa on joitain syitä mennä läpi.

Tässä kiireisessä maailmassa me tarvitsemme kaikkea mukavuusamme mukaan. Ja tekniikka on tehnyt sen mahdolliseksi. Voimme saada kaiken, mitä haluamme vain palaamalla kotiin. Olipa kyseessä muutamia tärkeitä laskutuksia, pankkitoimintaa, neuvottelupuheluita tai ostoksia, kaikki voidaan tehdä vain käynnistämällä kannettava tietokoneesi.

Uusi verkkokaupan trendi on laskussa, ja apteekit ovat päättäneet kokeilla käsiään tässä uudessa trendissä. On olemassa monia online-apteekkeja, jotka käsittelevät lääkkeitä. Suurin osa niistä käsittelee geneerisiä, määrättyjä ja ylipainotteisia (OTC) lääkkeitä. Ostosvaatteissa ja elektroniikassa on omat edut, samoja etuja, joita voit ostaa geneeristen lääkkeiden verkossa.

Viagra tupakoitsijan | Viagra tiedot | Cialis teokset | Tadalafiili kesto