• −15%

Agrumen aldehüüd, 3ml 100%

4,75 €
4,04 € Säästa 15%
Maksudega

Särav tsitrusaldehüüdne lõhnaaine, millel naturaalne, keerukas ja peen lõhn (vastupidiselt enamusele teistele tsitrusaldehüüdidele, mille võib olla tehniline, kodumajapidamisvahendite lõhn). Meeldib eriti neile, kes eelistavad kargemat, pisut mõrkjat, vähem magusat tsitrust. Meenutab Yuzu eeterliku õli üht segmenti. Teeb enamuse lõhnakompositsioonidest värskemaks, annab juurde "vunki". Näiteks võib lisada apelsini eeterlikule õlile, kus võtab vähemaks magusust, muudab mitmetahulisemaks, aga ka ylangile, roosi kompositsioonidele, lisaks vähesel määral puidu lõhnadesse. Mänguruum on lai.

Mõne parfümeeri arvates on tegu piisavalt hea tsitruslõhnaga, et seda kasutada parfüümina "... võib-olla lisada pisut ambrat ja muskust juurde jumekuse andmiseks ja paremaks püsimiseks".

Tugevatoimeline, doseerida ettevaatlikult, järgu kaupa. Püsib testpaberil ja nahal oluliselt kauem kui tsitruse eeterlikud õlid, seetõttu omab fiksaatori rolli.

Täpse lõhna tundmiseks on vajalik lahjendus 1-5%-le alkoholis või baasõlis. Müügil lahjendamata kujul 100% (varem oli müügil 20% lahjendus etanoolis)

Lõhnaelamuseks piisab näiteks mõnest tilgast vannivette või salvrätile.

Parfüümina kasutamiseks võib valada spreipudelisse ja lisaks panna kinkekarpi (enamusel juhtudel lahjendada enne).