• Uus

Mustsõstra absoluut, 30% 2ml

7,90 €
Maksudega
Viimased tooted laos

Mustsõstra, Ribes nigrum L. absoluut, toodetakse mustsõstra pungadest. Puhtal kujul on tegu musta värvi pooltahke pastaga, lahjendus etanoolis on hästi käsitletav (valatav).

Intensiivse, mõrkjasrohelise, samas magusa lõhnaga, puuviljase alatooniga. Osad tunnevad lõhnas ka nn kassipissi elemente, see tuleb sellest, et absoluut sisaldab imepisikeses koguses 4-methoxy-2-methylbutan-2-thiooli, mille tunneb inimese nina ära ka kontsentratsioonis 1:1 000 000 000 000 000 000-le. Parfümeerias seisnebki üks mustsõstra absoluudi tugevusi selles, et lisades miniatuurses koguses seda lõhnasegule või teistele eeterlikele õlidele, muutub segu huvitavamaks, alateadlikult pisut "loomalikuks". Calkin ja Jellinek mainivad oma raamatus: When smelled as part of a perfume, [animal notes] are capable of producing a sense of pleasure associated with ancient neural pathways without the perceiver being aware of the true nature of the stimulus [nor] their presence [being] consciously recognized.

Lõhna hindamiseks on mõistlik teha lahjendus 1-5%-le.

Kasutatakse miniatuurses koguses lõhnasegudes ja eeterlikes õlides huvitava alatooni andmiseks. Doseerida järk-järgult, sest tegu on väga tugeva lõhnaainega. Tooted Mustsõstar ja Mustsõstra absoluut täiendavad teineteist.