Lindenool, 5ml 100%

4,75 €
Maksudega
Viimased tooted laos

Lindenool on väga kõrgekvaliteediline alfa-terpinool IFF-ilt. Alfa-terpinooli juures on eriti oluline, et see oleks parima võimaliku kvaliteeiga, sest väikesed kõrvalekalded puhtuses võivad muuta lõhna omadusi oluliselt.

Alpha-terpinooli leidub taimedes näiteks: kuuse balsamis 51%, kardemoni seemnetes 45%, Melaleuca quinquenervia 30%, majoraamis 27%, mustas pipras 26%, Narcissus poeticus 24%, Mõruapelsini õites 19%, Melaleuca cajuputi 16%, Myristica fragrans 16% Citrus limonum 15% jne. Seda leidub aga ka puuviljades, näiteks õuntes, kirssides jne.

Kuulub esmatarvilike TOP100 lõhnaainete hulka.

Tuntud parfümeer Steffen Arctander kirjutab: Alfa-terpinool on enamlevinud lõhnakomponente; üks peamisi komponente sireli, männi, õunaõie ja väga paljude teiste lõhnade koostises.

Lindenooli kasutatakse näiteks järgmistes akordides: tsitrused, basiilik, kardemon, nelgiõis, salvei, köömned, väga suur hulk lillelõhnasid. Tegu ei ole üksikkomponediga, millel suurepärane vau-effektiga lõhn. Küll aga on see vajalik lõhnasegudes komponendina.

Lõhna hindamiseks on mõistlik teha lahjendus 3-10%-ni. Kangemas kontsentratsioonis on esil okaspuu noot, lahjemal kujul tuleb rohkem esile sirelinoot.