• Uus

Roosialkohol 5ml, 100%

3,95 €
Maksudega

Roosialkohol ehk phenüülalkohol on roosiõie lõhna üks peamisi komponente, kuid seda on suuremal hulgal ka muudes lilleõie lõhnades. Näiteks leidub seda: Rosa damascena roosiõli 84% koostisest, Rosa centifolia absoluut 75%, Magnolia purpurella 31%, liilia (Lilium candidum) kasvavates õites 25%, hüatsindi kasvavates õites 15%, tulbi kasvavates õites 5% jne.

Kuulub esmatarvilike TOP100 lõhnaainete hulka.

Tuleb mainida, et tegu on küll kõige olulisema roosilõhna komponendiga, kuid sügavama roosilõhna jaoks on vaja ka muid komponente, sestap kes ise mängida ei taha, sellel on õigem valida Roos 1 või Roos 3 tootena. Kes aga tahab ise lillelõhna koostada (ja mitte ainult roosi, vaid ka maikellukest, liiliat, sirelit jne), siis on roosialkohol üks vajalikest.

Lõhnas tunda: roos, värske, roosivesi, mesi.

Lisaks lillelõhnadele "mängib" roosialkohol ka hästi puuviljalõhnades, vürtsistes lõhnades. Lisaks on roosialkoholil säilitusaine roll, antibakteriaalne roll.

Alustada saab näiteks: võtta mõne tsitruse (näiteks greipfruut) eeterlik õli, lisada sinna roosialkoholi, võrrelda lõhna pelgalt tsitruse eeterliku õliga - sõltuvalt roosialkoholi kogusest lisandub sinna kerge roosi alatoon. Siit edasi minnes võib lisada hediooni (annab segule kerge jasmiini alatooni, muudab segu lõhna sügavamaks). Lisades näiteks mee signatuuri muutub tsitrus-lilleline segu "söödavamaks" (mitte söödav, aga söödavama lõhnaga) jne.

Müügil lahjendamata kujul (100%).